JAKUB JARMUSZCZAK

MIEJSCE 1

Od urodzenia mieszkam w Krzydlinie Małej. Ukończyłem Uniwersytet Dolnośląski, gdzie zdobyłem tytuł magistra z Zarządzania Systemami Bezpieczeństwa oraz ukończyłem Akademię Pożarniczą w Warszawie zdobywając pierwszy stopień oficerski. Z zawodu i pasji jestem strażakiem jako druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzydlinie Małej i funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołowie. Wiele satysfakcji sprawia mi pomoc drugiemu człowiekowi, dlatego też lubię angażować się w sprawy społeczne i robić coś dla ludzi z ludźmi.

AGNIESZKA SABAT

MIEJSCE 2

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu. W trakcie oraz zaraz po studiach dużo podróżowałam, dzięki czemu nauczyłam się patrzeć na świat z różnych perspektyw. Niejednokrotnie wychodząc ze swojej strefy komfortu, zmieniałam myślenie na bardziej otwarte, tolerancyjne i obiektywne. Lubię angażować się w sprawy społeczne. W ubiegłym roku założyłam Fundację Szlif Kulturowy, by móc niezależnie wpływać na rozwój lokalnej społeczności. Od roku 2023 pełnię również funkcję Sołtysa Lubiąża. Moja kandydatura w wyborach wywołała ogromne poruszenie ludzi młodych, pokazując tym samym chęci zmian. Zmian na lepsze. Jest osobą aktywną, ceniącą sobie bezpośredni kontakt z ludźmi.

KRZYSZTOF KAWALEC

MIEJSCE 3

Jestem mieszkańcem Krzydliny Wielkiej, tu się wychowałem, uczęszczałem do szkoły i tutaj pozostaję od urodzenia. Jestem absolwentem studiów licencjackich, kierunek Ratownictwo Medyczne. Od 14 lat czynny zawodowo. Ukończyłem również studia ekonomiczne z tytułem magistra zarządzania jednostkami ochrony zdrowia, co pozwoliło mi objąć w 2020 roku, stanowisko kierownika zespołów ratownictwa medycznego i koordynowanie pracą w Pogotowiu Ratunkowym w Zgorzelcu. Tak, to tam właśnie realizuje się zawodowo. Na co dzień jestem zwyczajnym człowiekiem, wiodę szczęśliwe życie u boku wspaniałej żony Agaty. Jestem ojcem, uważam że dzieci i ojcostwo to coś wspaniałego.

ELŻBIETA WIERDAK

MIEJSCE 4

Mam 45 lat i jestem mężatką. Wychowuję wspólnie ze swoim mężem 17-letniego syna. Ukończyłam szkołę Włókienniczo-Odzieżową we Wrocławiu z tytułem technik odzieżowy. W swoich działaniach będę dążyć do tego, aby rejony wiejskie mogły konkurować i rozwijać się harmonijnie tak samo jak otoczenie miasta, zwłaszcza w kontekście infrastruktury drogowej. Niezwykle ważna jest dla mnie również przyroda, ekologia, zadbanie o zdrowe środowisko, które nas otacza.

KORNELIUSZ POŁUBOK

MIEJSCE 5

Mam 31 lat. Jestem absolwentem Technikum nr 2 im Piastów Śląskich w Wołowie, kierunek Organizacja Usług Gastronomicznych. Nie jest mi obojętny los innych ludzi - lubię pomagać. Często angażuje się w sprawy społeczne i sołeckie. Jako osoba młoda mam dużo energii, jestem otwarty i komunikatywny, utrzymuję pozytywne relacje społeczne. Prywatnie jestem synem, mężem i ojcem. Zawodowo zajmuje się utrzymanie budynków mieszkalnych w należytej kondycji. Interesuje się motoryzacją, elektryką i budownictwem. W wolnych chwilach lubię gotować.

PAULINA ŁOZIŃSKA

MIEJSCE 6

Jestem szczęśliwą mamą dwójki wspaniałych urwisów. Od dziecka mieszkam w Ratajach i tutaj wraz z mężem prowadzimy gospodarstwo rolne. Zamierzam działać na rzecz rozwoju terenów wiejskich i współpracować z kołami gospodyń oraz lokalnymi stowarzyszeniami. Moim celem jest wspieranie młodego pokolenia w dążeniu do poprawy wizerunku wsi.