PIOTR LASKA

MIEJSCE 1

Jestem szczęśliwym mężem, ojcem dwójki dzieci oraz dziadkiem czwórki wnucząt. Zamieszkuję Wołów od 1960 roku. Historia Wołowa, Ziemi Wołowskiej oraz wołu jest moim wieloletnim hobby. Jestem od 44 lat lekarzem dentystą, wielokrotnie nagradzanym działaczem Dolnośląskiej Izby Lekarskiej. Byłem ostatnim dyrektorem ZOZ Wołów który: uratował przed likwidacją stację dializ w Brzegu Dolnym, otworzył po największym remoncie w szpitalu w Wołowie oddział rehabilitacji, otworzył aptekę w Przychodni w Wołowie, unowocześnił laboratorium w Brzegu Dolnym a przede wszystkim spłacił około 18 milionów długów wobec wierzycieli i pracowników.

ANNA WRÓBEL

MIEJSCE 2

Jestem doktorem nauk humanistycznych. Od blisko dwudziestu lat jestem związana z samorządem terytorialnym. Pracuję jako nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i podstaw przedsiębiorczości. Ponadto jestem doradcą zawodowym i doradcą metodycznym. Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych synów. Moją pasją są podróże i książki. Startuję w wyborach po raz kolejny, ponieważ wciąż wierzę, że możemy zmienić naszą gminę, powiat w miejsce otwarte na drugiego człowieka.

KATARZYNA SZOT

MIEJSCE 3

Mam 54 lata i 18-letnią córkę. Od urodzenia jestem mieszkanką Wołowa. Ukończyłam wyższe studia magisterskie – zarządzanie i marketing, a także studium kulturalno- oświatowe oraz kilka podyplomówek: resocjalizacja i socjoterapia; muzyka, plastyka, zajęcia artystyczne, a także pedagogikę opiekuńczo- wychowawczą. Całe swoje zawodowe życie jestem związana z powiatem wołowskim. Obecnie pracuję na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Adama de Garnier w Głębowicach, poprzednio jako nauczyciel w Zespole Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym, a jeszcze wcześniej na stanowisku dyrektora Wołowskiego Ośrodka Kultury w Wołowie. Moją pasją jest muzyka. Kilka lat współorganizowałam Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej CantusOrgani, pozyskując fundusze zewnętrzne do jego realizacji.

MARIUSZ OZIMEK

MIEJSCE 4

Od 30 lat jestem czynnym strażakiem ratownikiem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubiążu. Od tamtej pory czynnie uczestniczę w życiu lokalnej społeczności. Zarówno dobro, jak i bezpieczeństwo mieszkańców jest dla mnie priorytetem. Przeprowadzam prelekcję z udzielania pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży w szkołach. Od 20 lat jestem naczelnikiem OSP, dlatego współpraca ze stowarzyszeniami, szkołami oraz urzędami nie jest mi obca. Pracuję w Zakładowej Służbie Ratowniczej mieszczącej się na terenie zakładu chemicznego PCC Rokita SA w Brzegu Dolnym. Jestem osobą zdeterminowaną - zawsze dążę do osiągnięcia swoich celów. Ponadto jestem członkiem Rady Sołeckiej w Lubiążu, uczestniczę również w Stowarzyszeniu Lubiąż oraz klubie piłkarskim „Odra Lubiąż” jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Profesjonalizm, bezinteresowność oraz poświęcenie towarzyszą mi w życiu codziennym.

DANUTA KOPROWSKA-PASIEKA

MIEJSCE 5

W 1983 roku ukończyłam studia magisterskie na Akademii Ekonomicznej, a w 1998 roku studia podyplomowe w zakresie rachunkowości i kontroli podatkowej. Od 1992 roku moja kariera zawodowa związana była z finansami publicznymi. Pracowałam w Urzędzie Skarbowym w Wołowie, w latach 2002 – 2010 pełniłam funkcję Skarbnika Gminy Wołów a następnie podjęłam pracę w Akademii Muzycznej we Wrocławiu na stanowisku Kanclerza (Dyrektora Administracyjnego), którą zakończyłam w roku ubiegłym. Obecnie jestem na emeryturze i chciałabym swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe wykorzystać w pracy na rzecz Powiatu.

PIOTR PYREK

MIEJSCE 6

Żonaty, ojciec dwóch doroslych córek. Od wielu lat mieszkam w Łososiowicach. Z wykształcenia jestem magistrem inżynierii mechanicznej i robotyki AGH w Krakowie. Ukończył również SUM na wydziale elektrotechniki na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od ponad 20 lat pracuję jako nauczyciel m.in. w CKZiU przy Zakładzie Karnym w Wołowie. Działam aktywnie jako Prezes Stowarzyszenia ,,Łośki”. Współtworzyłem i jestem członkiem Koła Pszczelarzy w Wołowie. Dodatkowo pasjonują mnie nowinki techniczne (odnawialne źródła energii) dlatego jestem ich zwolennikiem w wykorzystaniu przez lokalne społeczeństwo.

DANUTA DASZKIEWICZ

MIEJSCE 7

Jestem mieszkanką powiatu wołowskiego od prawie 50 lat. Bliskie mojemu sercu jest dobro naszej społeczności. Całe swoje życie zawodowe jestem związana z finansami. Posiadam wykształcenie wyższe ekonomiczne i ogromne doświadczenie zawodowe w zakresie przedsiębiorczości. Stawiam na przejrzystość oraz rozsądne gospodarowanie finansami publicznymi wobec czego, uważam że jeśli wyborcy dadzą mi mandat zaufania, dołożę wszelkich starań, aby moja wiedza została trafnie wykorzystana.

WITOLD KROCHMAL

MIEJSCE 8

Ukończyłem studia na Wydziale Górniczym Politechniki Wrocławskiej. Pełniłem urząd Burmistrza Gminy Wołów w latach 1990-1994, 2002-2006, 2006-2010. Dodatkowo byłem członkiem polskiej delegacji do Rady Gminy i Regionów Europy w Strasburgu. Po wielkiej powodzi w 1997 r. zostałem pełnomocnikiem wojewody ds. usuwania jej skutków. Obecnie sprawuję funkcję Prezesa Zarządu Fundacji Lubiąż, która dba o pocysterski kompleks w Lubiążu zapobiegając jego dalszej degradacji. Fundacja ma również na celu przywrócenie dawnej świetności pocysterskim obiektom.